Logo Floor
Het verhaal van

Andrei

Wanneer je niet de standaardroute volgt kan het leven soms best uitdagend zijn. Er zijn meer obstakels op de weg en het vinden van de juiste mensen is niet altijd een gegeven. Wij van FLOOR hopen daarom met onze inzet júist jongeren die wat afdwalen te helpen bij het vinden van hun plekje, talent of verbinding. Hoe? Door coaching. Maar ook door het organiseren van events zoals ‘Van Boot naar Baan’. Het leukste van alles? Het werkt! En Andrei Fokkink is daar het bewijs van. Hij stelt zich graag aan je voor en doet een oproep. Lees je snel zijn verhaal?

Voorstelrondje

Ik ben Andrei Fokkink en ik ben 27 jaar. Half oktober heb ik het traject ‘van Boot naar Baan’ gedaan, georganiseerd door FLOOR jongerencoaching samen met SailWise. Ik vond dat super inspirerend! Ik heb weinig controle over mijn bewegingen, men noemt dat ook wel spastisch. Ik communiceer en praat daarom dan ook met mijn oogbestuurde computer Tobii en ik kan mijn rolstoel niet zelfstandig verplaatsen. Ik woon om de week bij mijn moeder en bij mijn vader. Overdag ga ik naar dagbesteding, maar dat is niet altijd even leuk. Ik wil namelijk graag dingen doen die belangrijk zijn. In mijn vrije tijd doe ik dat al. Zo teken ik met mijn oogbestuurde computer.

Andrei Tekent

Die tekeningen laat ik mooi afdrukken en die verkoop ik bijvoorbeeld als kaartensets. De opbrengst van deze tekeningen gaat naar hulpmiddelen voor gehandicapten in Bacau, Roemenië. De plek waar ik ben geboren. Gelukkig helpen drie maatjes, Gerdie, Richard en Papa, mij om dat goed en professioneel te doen. Wil je meer weten? Bekijk dan mijn website of mijn Instagram account.

Mijn vele hobby’s

Ook zit ik op scouting, daar ga ik een keer in de drie weken naar toe. Verder help ik mee met het ontwikkelen van hulpmiddelen zoals de oogbestuurde sjoelbak, bij abilitytech.nl. Een paar jaar geleden begon ik om met het programma EyeHarp op mijn computer muziek te maken, samen met studenten van het conservatorium. Dat was heel gaaf. Ik heb zelfs de hoofdprijs gewonnen bij s Heerenloo got talent! Jochem van Gelder reikte de prijs uit. Ik vind het ook heel tof om met mijn vader naar onze coöperatieve boerderij te gaan, noaberboeren.nl.

Mensen vinden het vaak leuk om met mij te werken. Ik ben meestal vrolijk, maar ik heb ook een serieuze kant. En ik maak mooi oogcontact, zeggen ze. Dus ik doe best leuke en zinvolle dingen, maar meestal blijven die dingen niet. Jonge mensen die een tijdje met mij werken gaan weer andere dingen doen en hebben geen tijd meer. Heel jammer, en daardoor moet ik ook steeds weer investeren in nieuwe mensen.  Soms heb je daar even geen zin in en zit je vast.

SailWise

Daarom was de zeilweek met FLOOR en SailWise heel goed voor mij. Ik houd heel erg van zeilen, buiten zijn en stoere dingen doen. In de workshops kwam ik erachter dat wij als cursisten heel verschillend zijn, maar toch vaak dezelfde dingen moeilijk vinden. Het helpt dat je weet dat je niet alleen bent. In die week heb ik ontdekt dat ik graag een leuk werk wil zoeken. Graag wil ik kunstwerken verkopen. Ik wil in de kunst wereld meer dingen doen, meer exposeren en nieuwe technieken proberen.

Sinds de zeilweek in oktober heb ik:

  • Mij bij de cliëntenraad Oost van ’s Heerenloo aangemeld. Ik kan daar ideeën voor betere dagbesteding inbrengen. Ook wil ik meedenken over de bouw van een appartementencomplex in Enschede waar ik graag wil gaan wonen.
  • Op 28 november op het hoofdkantoor van ’s Heerenloo in Amersfoort kunst verkocht op najaarsmarkt van ’s Heerenloo samen met mijn vader.
  • Het aanbod gekregen om in drie steden in Roemenië te exposeren. Dat lijkt me fantastisch, maar we moeten wel met een aangepaste camper op reis. Ik kan namelijk niet in een vliegtuigstoel zitten. Ik denk dat het intensief is om te doen, ook omdat ik niet altijd goed zit. Maar ik ben ook wel heel nieuwsgierig naar Roemenië. Ik ben daar geboren en na mijn tweede jaar niet meer geweest!
  • Via FLOOR een coach gekregen, Violette Brand. Daar ben ik heel blij mee want zij kent mij al van deze zeilweek.
  • Ik heb een LinkedIn account

Ik doe dus best al veel dingen, maar het belangrijkst vind ik om dingen op te bouwen en vast te houden en door te laten gaan. Daar heb ik mensen voor nodig. Ook mensen die blijven. Want ik kan zelf goed denken, maar heb anderen nodig om mijn handen en voeten te zijn. Als je ideeën voor me hebt of met mij wilt werken hoor ik dat graag. Mail je me op andrei@andreitekent.nl.

 

Graag tot snel!

Deel dit bericht

Meer verhalen
over FLOOR?
Lees verder